Nápoje

Bio Style – bio pomerančová šťáva

Také máte někdy nutkání zabrousit v obchodě do oddělení bio výrobků a výjimečně sáhnout po něčem extra zdravém a pokud možno i dobrém? A taky vás ve stejné chvíli napadne, jestli by přece jen nebylo lepší si koupit dvě krabice džusu za cenu jedné BIO? Je v tom vůbec rozdíl?
Bio Style - pomerančová šťáva

Při nákupu v Penny mi padla do oka BIO pomerančová šťáva od rakouského výrobce HPF Getränke GmbH. Cena mi přišla vcelku dobrá (39,- za 1 l), a tak jsem se nechala zlákat vidinou ohromně dobroučké snídaně.
Bio Style - pomerančová šťáva

První ochutnávka – kdybyste mi vedle sebe nalili do sklenice „ne bio“ pomerančovou šťávu a tuhle „bio“, rozdíl bych nepoznala. Vážně. Ač bez přidaného cukru, šťáva je dost sladká a nezanechává nakyslou příchuť. Barvu má krásně mléčně žlutou jako obyčejný pomerančový džus a neobsahuje kousky dužiny, ani vlákninu. Můžete ji tedy v klidu dát i dětem, aniž by vám potom naštvaně prskaly, cože jim to v tom pití plave divného (zážitek z praxe). Další plus vidím v tom, že mi po šťávě není těžko. Už několikrát se mi stalo, že po vypití půl litru džusu jsem si připadala, jako bych do sebe právě nacpala tříchodový oběd i s dezertem. Tahle šťáva je naopak lehká a strávíte ji raz dva.

Bio Style - pomerančová šťáva
Hodnocení

Pokud vám jde hlavně o chuť a neřešíte původ, klidně si raději kupte některou z levnějších šťáv, ale ve větším množství. Za předpokladu, že byste rádi něco z kontrolovaného ekologického zemědělství, co přece jen neabsolvovalo tolika chemických ošetření a postřiků proti škůdcům, bio pomerančová šťáva „BIO style“ je dobrá volba. Poměr chuť/cena/původ hodnotím na jedničku. Až doma mě ale napadlo, že za stejnou cenu jsem si mohla koupit 100% džus lisovaný za studena, než šťávu vyrobenou z pomerančového koncentrátu. Ač tedy bio. Detail pro příště.

Bio Style - pomerančová šťáva
Složení: 100% BIO pomerančová šťáva, vyrobeno z koncentrátu pomerančové šťávy, z ekologického zemědělství. Bez přídavku cukru. Obsahuje přirozeně se vyskytující cukry.

Štítky

1 komentář

Klikněte a napište komentář
  • Já se toho napila a dostala jsem takovou běhavku, že se divil celý Chanov… Dežo pije jen pivo a nic…