Nápoje

Jemča – zelený čaj

Zelený čaj piji ráda a často. Nejraději mám asi sypané varianty, přeci jenom kvalita čaje je velmi důležitá a na výsledné chuti ji poznáte. Ale i tak někdy neodolám a koupím i klasické nálevové sáčky, ať už od Pickwick nebo třeba zrovna tyto Jemča.

Jemča - zelený čaj

Jedno balení tohoto čaje koupíte za něco kolem dvaceti korun, záleží na obchodě nebo slevové akci. A za svých dvacet korun dostanete dvacet nálevových sáčků, které jsou baleny po dvou, takže musíte nejdříve sáčky oddělit (roztrhnout) a pak teprve můžete použít. Často se mi bohužel stává, že se mi sáček roztrhne při manipulaci, mnohem raději bych uvítala samostatné pytlíky, ale je mi jasné, že nízká cena čaje se musí někde projevit… třeba zrovna v tom sníženém komfortu používání.

Jemča - zelený čaj

Kde se ovšem cena bohužel taky projevila, je kvalita čaje. Prvním problémem je to, že je čaj hrozně slabý. Jsem zvyklá si zelený čaj zalít horkou vodou a po několika minutách hned vytáhnout, nejvíc mi tak chutná a stejně se při delším louhování uvolňují ze zeleného čaje třísloviny, které ovlivňují jeho chuť a navíc způsobují zácpu. Jemča čaj je ale opravdu hodně slabý a při třech minutách louhování neměl skoro žádnou chuť, musela jsem ho nechávat ve vodě déle. Kvalita čaje se projevila i v samotné chuti, která není příliš dobrá, čaj chutná trošku jako seno, i když nechci Jemče křivdit, jeho chuť alespoň připomíná zelený čaj a už jsem pila i horší varianty na pravý zelený čaj.

Jemča - zelený čaj

Myslím si, že Jemča Zelený čaj je jedna z lepších běžně dostupných možností levného zeleného čaje v nabídce našich obchodů, hlavně v dané cenové kategorii pytlíkových čajů je velmi zdatným soupeřem, ale pokud máte zelený čaj opravdu rádi, tak vám Jemča nejspíš moc chutnat nebude a raději si koupíte čaj sypaný.

Štítky

8 komentářů

Klikněte a napište komentář
  • Já to vypila a jak mne Dežo potom liskal, tak to zase šlo ven …

  • No fuj, co to testujete? Tohle nemá s čajem nic společného.

  • Zelené čaje mám velice rad, ale toto s nim nemá nic společného. Po roztržení sáčku jsem nalezl jen drť stonků a trošku listů. Tady se ani nedá říct to ze co se da čekat za ty peníze protože např. Pro každodenní piti si kupují Chun mee (vzacne obočí), který v Oxalisu stoji cca 35kc za 50 gramů. A chuť je o několik tříd lepší. Ovšem to taky musíte dat přípravě nějaký čas.

    • Mal by si skusiť aj odrodu Matcha.. zelený čaj má veľa učinko je super že sa dostal do europy a má tu svojich konzumentov..

  • Bolo by super keby tu bol aj návod ako pripraviť taky super dobrý čaj na pitie 🙂

  • Nedávno jsem si koupila zelený čaj s broskvovou příchutí. Asi tak do poloviny byl zelený čaj a v druhé polovině byl nějaký hnusný ovocný čaj který nesnáším. Nedalo se to vůbec pít. Asi ho přestanu úplně kupovat. Děkuji.

  • Vážení,
    je mi líto, že v poslední době nelze koupit v Havlíčkově Brodě Ceylon list sypaný čaj pravý zelený čaj. Zatím jsem za něj neobjevil odpovídající kvalitní náhradu bez příchuti.