Kosmetika

La Roche-Posay – cikatrikační krém Cicaplast

Cicaplast je krém od značky La Roche-Posay, který patří do skupiny tzv. cikatrikačních krémů. Neboli krémů určených pro rychlou a efektivní obnovu kůže, např. při spáleninách, po kožních zákrocích, při akné a jiném poškození kůže. Cikatrikační krém v těchto případech předchází zjizvení, urychluje hojení, funguje jako neviditelná náplast a regeneruje pokožku. Tyto krémy koupíte běžně v lékárně, snad každá značka dermokosmetiky nabízí nějaký regenerační krém, Cicalfate od Avéne, Cicabio od Biodermy nebo Cicaplast od La Roche-Posay… stačí si jen vybrat.

La Roche-Posay - Cicaplast obal

Cicaplast je konzistencí gel, průhledný, mléčně zbarvený, po nanesení a rozetření téměř neviditelný. Bohužel na pokožce lepí, konzistence je silikonová, lehce se roztírá, ale jakoby sedí na pleti. Což je ve své podstatě dobře, vytváří určitou neviditelnou náplast a chrání tak ránu před nečistotami, zatímco aktivní látky by měly podporovat regenerační proces hojení.

La Roche-Posay - Cicaplast - aplikátor

Cicaplast užívejte na rány a čerstvé jizvy, jeho účinnost ale není bůhvíjaká, nečekejte přes noc zázraky. I když je pravda, že mnoho uživatelů zaznamenalo signifikantní zlepšení stavu a vzhledu jizvy už po třech dnech užívání, na mně Cicaplast moc nefunguje. I když se hojení zrychlilo, mnohem lepších výsledků dosahuji např. s Avéne Cicalfate, které je mi navíc příjemnější i svou krémovou konzistencí. Navíc mi přijde, že Cicaplast pleť vysušuje, takže se sice jizva rychleji hojí, ale kolem daného místa vznikají suché šupinky a nevypadá to dobře.

La Roche-Posay - Cicaplast - aplikace na kůži

Na druhé straně, ale Cicaplast opravdu funguje a částečně dokáže urychlit hojící proces. A myslím si, že typ tohoto krému by měla mít každá domácí lékárnička. Ať už pro drobné oděrky nebo menší jizvy, cikatrikační krém se vám doma určitě neztratí. Cicaplast koupíte běžně v lékárnách, v kamenných nebo na internetových e-shopech, cena se pohybuje od 200 Kč až po 400 Kč za objem 40 ml, záleží na lékárně nebo daném e-shopu, proto raději před nákupem proveďte rychlý průzkum, ať neplatíte zbytečně mnoho.

Štítky