Kosmetika

Manufaktura – Antibakteriální gel na ruce Mojito

Že je dezinfekční gel na ruce zbytečnost, která je vhodná tak maximálně pro zhýčkané lidičky, co se bojí sáhnout i na vlastního psa, pokud není prohnaný přes jarovou koupel? Jo. Taky jsem nějakou dobu v podobném přesvědčení žila.
Manufaktura - Antibakteriální gel na ruce Mojito
Pokud nejste nuceni denně využívat MHD, nebo nepracujete kdekoli za přepážkou, nejspíš dezinfekci rukou nijak neřešíte. Ostatně – není problém si kdykoli ruce umýt mýdlem, že. Ovšem když vystoupíte po půl hodině z autobusu s ulepenými dlaněmi, zas tak příjemný pocit to rozhodně není. A to ani nemluvím o tom, když si chcete po cestě koupit něco dobrého k jídlu. Hledat pokaždé veřejné WC s umyvadlem, abyste zlikvidovali případné zárodky žloutenky? Ne vždy reálná možnost.
Proto soudruzi vymysleli skvělou věc v podobě dezinfekčního gelu na tlapky.
Manufaktura - Antibakteriální gel na ruce Mojito - po otevření
Důvody existence této vychytávky jsme si už osvětlili a že nejde o úplně zbytečného pomocníka v kabelce je taky jasné. Ovšem jak se vlastně gel používá?
Jakmile se vykodrcáte z metra, busu, vlaku, nebo máte za sebou pobíhání po městě, kde jste kliky u obchodů také nejspíš neotvírali kopnutím do dveří a toužíte po čistých rukách – jednoduše si do dlaně nadávkujte množství o velikosti 3 ml (pro informaci – kávová lžička má obsah 5-7 ml). Gel na rukách roztírejte po dobu cca 2 minut. Voilá. Bakterie na dlaních pomřely a vy si můžete bez obav sníst svůj croissant, aniž byste riskovali týden na infekčním.
Aby se vám gel příjemně používal, myslel výrobce i na jeden nezanedbatelný detail. A totiž vůni. Gel od Manufaktury je s „příchutí“ Mojito. Těšte se tedy na svěží citrusovou nálož s převládající vůní máty, která vás bude nutit si k rukám neustále čichat.
Manufaktura - Antibakteriální gel na ruce Mojito - aplikace
A nakonec otázka: která vás jistě napadla mezi prvními – když si natřu ruce antibakteriálním gelem a budu si potřebovat sáhnout do oka – nevypálí mi to oko?
Odpověď: kupodivu ne. Přesto se tomu snažte raději vyhnout. Přece jen – prstem od Alpy si taky nebudete po ránu čistit oči od ospalek…
Manufaktura - Antibakteriální gel na ruce Mojito - etiketa
Cena? Za balení gelu o obsahu 80 ml jsem zaplatila kolem 95,-. Potěšující informací také je, že Manufaktura vlastní certifikát HCS, který zaručuje, že kosmetika není testovaná na zvířatech.

Štítky

2 komentářů

Klikněte a napište komentář
  • No teda MOJITO si vážně na ruce mazat nebudu. Já si MOJITO mažu vždycky do huby… I Dežo by chtěl, ale já mu nedám …

  • Tak na popud tohohlr článku jsem si tenhle gel koupila a miluji ho! Semtam mám pocit, že mám na ruce žvýkačku, ale v létě bych za něj vraždila!:-)