Nápoje

Alnavit – šťáva z brusinky velkoplodé

Už jste měli to štěstí poznat radosti zánětu močového měchýře? Pokud ne, pak gratuluju. Pokud ano, čtěte dál.

Jak známo, brusinky jsou v boji s tímhle nepříjemným onemocněním dost silným protivníkem. Užívání potravinových doplňků na bázi brusinek prý sníží riziko vzniku problémů s močovým ústrojím až o 35%. Což není málo. Zvlášť, pokud se se zánětem potýkáte častěji, než by vám bylo milé.

Alnavit - šťáva z brusinky velkoplodé

Ovšem ne každému už je příjemná představa, že do sebe vedle multivitamínu, beta-karotenu, vápníku a dalších stopadesáti doplňků láduje ještě brusinky. Jasně. Všichni chceme být zdraví. Ale když je možnost pilulky nahradit přímo potravinou… Není nad čím váhat.

Já se takhle díky nepříjemnostem právě s močovým měchýřem rozhodla zapátrat, jestli se po obchodech přece jen nevyskytuje něco, co by mi nahradilo prášky. Ač tedy v reklamě vychvalované do nebes. Čaje s obsahem 0,5% brusinek a míň jsem zavrhla jako první. To už si můžu rovnou na zeď pověsit plakát brusinky, zírat na něj pět minut denně a účinek bude stejný.

Alnavit - šťáva z brusinky velkoplodé - obsah

Při jedné cestě do DM drogerie mě proto příjemně překvapila existence čisté šťávy z brusinek od firmy Alnavit. Podle obalu: „Alnavit šťáva je čirá vylisovaná šťáva z brusinek ze Severní Ameriky. Bobule jsou produktem kontrolované ekologické produkce. Šetrným zpracováním je zaručena vysoká kvalita produktu. Tato trpce kyselá šťáva chutná dobře nejen samotná, je vhodná i jako základ pro míchané nápoje a k přípravě dezertů a ovocných pokrmů.“

Zrovna předem upozorňuju, abyste nezkoušeli šťávu pít jen tak samotnou, nezředěnou. Jasně, na obale píšou něco jiného. Ale věřte mi. Něco tak trpko/kyselého jste ještě neměli. Šíleného výrazu, který se vám na obličeji usadí ihned po ochutnání, se hned tak nezbavíte.

Alnavit - šťáva z brusinky velkoplodé - etiketa

Jak tedy šťávu konzumovat? Jednoduše ji používejte namísto klasického sirupu. Do sklenice o objemu půl litru nalejte na dno trochu šťávy (záleží na tom, jak silné pití si hodláte stvořit), dolejte vodou a hotovo. Jednak si tím doplníte pitný režim, šťáva nijak neohrozí vaši linii (díky absenci cukru) a v neposlední řadě vám poděkuje váš močový měchýř. Za prevenci.

Cena 92,- za 330 ml sice není něco, z čeho bych skákala radostí metr dvacet, ale… Vzhledem k tomu, že je šťáva v BIO kvalitě, není přislazovaná a v boji se zánětem pomůže… Není nad čím váhat.

Složení: šťáva z brusinky velkoplodé ze Severní Ameriky (produkt kontrolovaného biologického hospodářství)

Štítky

3 komentářů

Klikněte a napište komentář
  • To už si můžu rovnou na zeď pověsit plakát brusinky, zírat na něj pět minut denně a účinek bude stejný.

    🙂 lol, to je pravda :=)

    Brusinky mám rád, i šťávu z nich (v IKEA mi trochu vadí, že je příliš sladká na můj vkus), takže díky na DM tip – vyzkouším.

    • Tak jsem se otočil v DM a vyzkoušel šťávu z brusinky obecné, velkoplodou zrovna u nás neměli. Jo, chutná to jako brusinka, byl to dobrý tip 🙂 jsem zvědav i na tu velkoplodou, ale celkově mě tam nabídka 100% šťáv zaujala. ještě se tam zastavím a něco dalšího vyzkouším…

  • Já to vyžahla a teprve potom zjistila, že je to bez alkoholu…