Nezařazené

Bosch Ixo – akumulátorový šroubovák pro ženy

Nákup nového nábytku je radost. Většinou je rozložený a musíte si ho sestavit sami. Nejenom muži mají radost se sestavování nábytku, ale i ženy si chtějí užít radost z toho, že něco stvořily. A pro ně Bosch vytvořil akumulátorový šroubovák, který je dobrý pro ženy. Alespoň tak usuzujeme z jeho velikosti. V chlapské ruce se ztratil jako hrášek, ale v ženské je tak akorát.

Bosch Ixo krabice

Po objednání aku šroubováku z internetu nám přišla plechová krabice, která nám dala zabrat, aby jsme ji otevřeli. Zelený vršek plechovky vypadá jako víčko, ale ve skutečnosti to není víčko. Po čase se nám podařilo zjistit, že plechovka se otevírá v půlce.

Bosch Ixo - otevření krabice

Plechovka obsahuje návod v mnoha jazycích, šroubovák Bosch Ixo a nabíjecí stanici s nástavci. První ženskou reakcí bylo: „To je, ale maličký“. V tu chvíli bylo rozhodnuto, že je to aku šroubovák pro ženy. I váha pouhých 300 gramů tomu napovídá, navíc je prý roztomilý (wtf?). Baterie Li-On by měla být bez paměťového efektu, vůbec nechápeme co to má být, ale prý se díky tomu nemá baterie samovolně časem vybíjet.

Bosch Ixo obsah krabice

Deset nástavců (bitů) k šroubováku  v základních druzích  by mělo stačit na většinu domácích prací (sestavování nábytku, přidělání poličky). Síla aku šroubováku Bosch Ixo stačí na většinu šroubů a vrutů.

Bosch Ixo - všechno pohromadě

Šroubovák má na horní straně tři světýlka, která signalizují zašroubování (přední světýlko), vyšroubování (zadní světýlko). Prostřední světlo slouží k nabíjení. Když začne svítit červeně je potřeba aku šroubovák nabít. Nabitý šroubovák svítí opět zeleně a je připraven k šroubování. nabíjení trvá něco kolem hodiny a vrčet pak vydrží kolem 5 hodin.

Bosch Ixo - při práci

Rukojeť je dělaná z gumy a dobře drží v ruce,neklouže se. V přední části má Bosch Ixo světélko, které se zapne při šroubování a osvětluje prostor před šroubovákem.

Bosch Ixo - šroubovák

 

Závěrečné hodnocení: doporučujeme jako netradiční a praktický dárek pro ženu.

Štítky

5 komentářů

Klikněte a napište komentář
 • Tenhle kousek jsem dostala od manži a teďka skládám nábytek z Ikea sama

 • Tento šroubovák je jistě zajímavý a netradiční dárek pro ženy. Jenže problém vidím v tom, že akumulátorové ruční nářadí je vhodné pro lidi, kteří toto nářadí používají pravidelně nebo alespoň často. Pokud toto nářadí použiji jeden den a mezi dalším použitím mi bude půlroku ležet ve skříni, baterie tohoto zařízení samovolně ztrácí na kapacitě a po roce a půl zjistím, že baterie již nejde ani nabít a nářadí tedy již není k použití. Nová baterie stojí minimálně polovinu ceny celého nového zařízení, takže koupě nové baterie se nevyplatí a nářadí již ztrácí význam a dá se říci, že je na vyhození. Málokterá žena použije tento šroubovák tak často, aby jej opravdu využila v poměru k ceně a za nedlouho jej, vlastně nevyužitý, vyhodí.

  Z těchto důvodů takový dárek pro ženu vidím jako ne příliš dobré řešení.

  • Nemáte pravdu a špatně čtete. To, co popisujete jako problém, je problém akumulátorů typu NiMH. Pokud má nářadí aku typu Li-Ion, jako popisované nářadí, tak ho klidně můžete nechat půl roku ležet ve skříni a potom ho zapnete a pokračujete v práci.
   Pro aku LiIon je dobré (pro prodloužení životnosti) pokud se neodkládají úplně nabité nebi úplně vybité, ale tak nějak v polovině kapacity/napětí. A když nejsou uloženy v teple.

   • Přesně tak. V případě Li-Ion akumulátorů se není třeba paměťového efektu obávat.
    Spíše by mě ale zajímalo, jak je to se silou šroubováku a výdrží takového akumulátoru. Na sestavování nábytku mi to připadá slabé?

 • Tak to je dobré, pro ty ženy 🙂 Já jinak mám nářadí od manek.cz, ale tohle bych mohl ženě pořídit 😉