Nezařazené

Dove – Anti-Perspirant Men+Care Clean Comfort

Před dvěma lety si společnost Henkel nechala zpracovat průzkum, který měl za úkol zjistit, nakolik si Češi rozumí s používáním přípravků proti pocení. Téma teď na léto více než aktuální.

Výsledek? 8% Čechů prý stále nepoužívá žádný deodorant. A konkrétně v případě mužů ignoruje existenci těchto kosmetických pomocníků celá desetina z nich. Podle jiného průzkumu se zase řadíme k národům, které se nachází na spodních příčkách hitparády v počtu spotřebovaných deodorantů ročně… To asi vysvětluje mnohé historky z městské hromadné dopravy.

Dove - Anti-Perspirant Men+Care Clean Comfort

Co s tím? Ono to zní ohromně jednoduše – používejte antiperspirant a deodorant. Jenže! Jak najít ten správný? Přesněji FUNKČNÍ?

Moje drahá polovička otestovala antiperspirant a deodorant v jednom od Dove Men Care z řady Clean Comfort. A jeho dojmy?

Dove - Anti-Perspirant Men+Care Clean Comfort

Balení
Sympatické a nenápadné. Výrobce vsadil na jednoduchý design, který můžeme vidět na naprosté většině pánských sprchových gelů, šamponů, tužidel, aj. Žádné křiklavé barvy, žádné zbytečné serepetičky okolo.
Vše by bylo naprosto v pořádku, kdyby se při používání nevyskytl jeden dost zásadní nedostatek. Kulička pro nanášení nejspíš nějak špatně těsní a přípravku vytéká větší množství, než by bylo nutné. Což z antiperspirantu dělá spíš hádanku se zadáním „jak nanést přípravek jen do podpaží a přitom neomatlat vše okolo“.

Konzistence
Antiperspirant po nanesení velmi špatně schne. Bylo mi názorně předvedeno, jak si člověk musí foukat do podpaží, aby schnutí urychlil a vstávat o půl hodiny dřív do práce. Takže tak…

Vůně
Podle přítele: bez vůně a zápachu, proto jsem antiperspirant vybíral. Dokonale neutrální.
Podle mě: vůně mi přijde jako kombinace slabého parfému a vody po holení. Cítím v ní něco sladkého, ale ne nijak vtíravě. Celkově je parfemace velmi slabá. Pro ženský nosík ale příjemná.

Dove - Anti-Perspirant Men+Care Clean Comfort - etiketa

Účinky
Pokud přítelovy dojmy zcenzuruju do přijatelné formy, vyjde mi něco ve smyslu, že antiperspirant absolutně nefunguje. Už po velmi krátké době je cítit závan potu jak z kůže, tak později ze samotného oblečení. Nepomůže ani opakovaná aplikace během dne. Proti pocení také nic moc. Je otázkou, zda jde opravdu o antiperspirant – ačkoli je na obale uvedeno, že ano, nebo jen o deodorant.

Shrnutí
Nemyslím si, že by se přítel potil nějak extrémně moc. Spíš naopak. Proto mě překvapilo, že ho antiperspirant vyloženě rozzuřil. Docela by mě zajímalo, jaké zkušenosti s tímto výrobkem mají ostatní.

Dove - Anti-Perspirant Men+Care Clean Comfort
Cena
Za balení o obsahu 50 ml dáte v obchodě průměrně kolem 80,-

Štítky

2 komentářů

Klikněte a napište komentář
  • Já se tím natřela, ale Dežo mi dal hned facku …