K-classic - jablečné pyré

Snad odmalička miluju ovocné přesnídávky a pyré. Jahodové, banánové, meruňkové, jablečné... Všechny! Pokaždé mě ale rozčilovala velikost skleniček, ve kterých se přesnídávky prodávají. Chápu, že pro malé děti, kterým jsou tyhle pochoutky primárně určené, je to velikost tak akorát. Jenže já jsem velká holka a ráda bych téhle ovocné ňamky víc!

Proto mě při jednom z nákupů v Kauflandu potěšilo zjištění, že můj problém už někoho napadlo řešit. Narazila jsem totiž na mega balení jablečného pyré. Velikost 710 g už uspokojí i takového jedlíka, jako jsem já. A to dokonce natolik, že nejsem schopná sníst přesnídávku na posezení. Vydrží mi bez problémů na 2-3 svačinky. Jinak v ledničce vydrží otevřená sklenice 48 hodin – proto žádný strach, že byste pyré nestihli sníst a ono se zkazilo. Jelikož jde o výrobce přímo pro značku Kaufland Česká Republika - K-Classic, je i cena dost lidová. Za velké balení zaplatíte 22,-. Což je ve výsledku trochu rozdíl oproti běžnému balení malé přesnídávky, za které necháte v obchodě okolo 11,-

Pyré nádherně voní po jablíčkách a hustotou může směle konkurovat domácím zavařeným protlakům. Žádná šizená polotekutá hmota. Chuťově je přesnídávka výborně vyvážená - ani příliš sladká, ani kyselá. Chutná dokonce i chlapům, kteří jinak na podobné svačinky moc nejsou. Zjistila jsem to náhodou, když jsem přišla do obýváku a načapala jsem drahou polovičku, kterak sedí se sklenkou a lžící u televize a ohromně si pochvaluje, jaká že je to dobrota a kde jsme to koupili. Příště už v košíku v obchodě přistálo víc kousků.

Jíst se dá přesnídávka buď jen tak samotná, nebo ji můžete smíchat s ovesnými vločkami, banánem a sušeným ovocem. Ideální alternativa je to zvlášť pro lidi, kteří mají alergii na laktózu a snaží se hledat náhražku mléka a jogurtu ke snídani.

Složení: jablka, cukr, regulátor kyselosti: kyselina citronová, antioxidant: kyselina askorbová.

 

Publikováno: 13. 06. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Jídlo

Autor: Drahomíra Testerová

Tagy: K-classic