Alnatura - Olivový olej extra panenský

Olivový olej je tekutým zlatem středomořských národů - o tom není pochyb. Jeho využití je velmi všestranné a najde své místo jak ve studené kuchyni, u vaření, namísto kosmetiky, tak třeba jako doplněk stravy. Jedním ze zástupců nepřeberné řady olivových olejů, které jsou na našem trhu dostupné je i kousek od Alnatury. Prodává se v 500 ml balení třeba v DM drogerii nebo v síti hypermarketů Globus za cenu kolem 100-110,-
Olej v bio kvalitě Alnatura má krásně žlutou sluníčkovou barvu. Hustota je spíše řidší. V chuti převládá palčivá a silná chuť oliv, která může při polknutí maličko "škrábat" v krku - resp. můžete úplně vzadu na patře cítit výraznou chuť ještě pár minut po ochutnání. Olej se řadí k tomu lepšímu, co můžete v obchodech potkat. Jednak je v BIO kvalitě, za druhé má výbornou a silnou chuť a v neposlední řadě je za studena lisovaný. Což je informace nejdůležitější. Znamená to, že při výrobě oleje byly použity mechanické postupy a olej neprošel vysokou teplotou jako při rafinaci, která by znehodnotila naprostou většinu vitamínů a hodnotných látek. K čemu se dá olivový olej využít? 1) v kuchyni studená kuchyně - salátové dresinky, ochucení těstovin, marinády, na chléb místo másla, ovocné saláty teplá kuchyně - olej vydrží teplotu až 210°C, můžete jej tedy klidně používat na vaření, smažení, nebo grilování 2) kosmetika odličování - na navlhčené kosmetické tamponky naneste pár kapek olivového oleje a tamponky přiložte na několik minut na oči. Olej odlíčí řasenku, stíny a make-up. Zároveň ale nevysuší citlivé oční okolí. Naopak jej hydratuje a promastí. namísto tělového mléka - olej použijte po koupeli na ještě vlhkou kůži - díky vlhkosti se olej do pokožky lépe vstřebá. Je-li pro vás vůně olivového oleje moc obyčejná, doporučuji přidat do něj pár kapek oblíbeného esenciálního oleje, které koupíte v pár ml balení téměř v každé drogerii. náhražka za pleťový krém - po večerním odlíčení můžete místo po krému sáhnout po láhvi s olivovým olejem. Stačí pár kapek. Opět je lépe vtírat olej do vlhké kůže - vyhnete se tak pocitu přehnaně mastné kůže, protože olej se do vlhké pokožky rychleji vsákne. Při nanášení si dejte záležet hlavně na okolí oček a lehkým poklepem prsteníčky si dopřejte mikro masáž. Ráno díky tomu budete v odraze zrcadla postrádat klasické opuchlé kruhy pod očima. zábal na vlasy - vlasy umyjte šamponem tak, jak jste zvyklí. Opláchněte a hřívu vymačkejte ručníkem. Do vlhkých vlasů vetřete několik lžic olivového oleje, zabalte do igelitu a ručníkového turbanu a dejte si na 20 minut relax u kafíčka. Poté olej z vlasů vymyjte šamponem. Při pravidelném opakování 1-2x za 14 dní se vám vlásky odvděčí sílou, leskem a omezíte jejich vypadávání.
3) doplněk stravy Díky obsahu vitamínů A, D, E a K, antioxidantů, schopnosti snižovat hladinu tzv. špatného cholesterolu a zpomalení stárnutí se z olivového oleje stává jedna z nepostradatelných superpotravin, která by rozhodně neměla chybět v žádné spíži. Mě osobně třeba oleje chutnají natolik, že si je běžně dávám jen tak na lžičku a jím je namísto kupovaných vitamínových tobolek. Jednak je to pro tělo přirozenější varianta a za další si také pochutnám. Pokud je vám tento způsob konzumace proti srsti, doporučuji prostě přidávat olivový olej do salátů, na chleba, nebo do těstovin.

Publikováno: 21. 06. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Jídlo

Autor: Drahomíra Testerová

Tagy: Alnatura