Jídlo

Elinas – jogurt řeckého typu – přírodní

Po testech müsli tyčinek tu máme test jogurtu, který naleznete v některých prodejních řetězcích. Na dobrou radu jsme v supermarketu mezi hooodně dlouhou řadou sáhli po jogurtu Elinas. Jogurt Elinas od německého výrobce Hochwald Nahrungsmittel- Werke GmbH je jogurt řeckého typu  (čistý bílý).

IMAG0149

Jogurt není nějaký malinkatý minikelímek, ale normální porce. Obsahuje mléko, smetanu a jogurtové kultury Obsah tuku je oproti jiným vyšší a to 9,4%.

Z výživového hlediska jeden kelímek obsahuje:
Energie: 722 kJ
Bílkoviny: 4,95
Sacharidy: 6,9 g
Tuky: 14,1 g

IMAG0150

Po otevření je na první pohled vidět, že jogurt je oproti běžným vodovatým a želatinovým  jogurtům úplně bílý, ale s nádechem krémové barvy. který je nejspíše způsoben větším obsahem tuku. Proti jiným jogurtům vyniká svojí krémovou hustotou. Když do jogurtu dáte lžičku, tak fakt drží na místě. Jogurt Elinas je hustý a na jazyku se doslova rozplývá, což je dáno větším obsahem smetany.

IMAG0151

 

 

Štítky

2 komentářů

Klikněte a napište komentář
  • Nikde jsem nenašla na tomto jogurtu složení, pouze výživové údaje.

  • Ano, moc chutný jogurt oproti jiným značkám. A že jsme vyzkoušeli kde co… Kupujeme už několik let víceméně jen tento (kromě zakysané smetany).:-) Nejlepší je nakombinovat s domácím džemem nebo medem a oříšky. Ňam!