Nezařazené

L’Oreál Pure Zone – hloubkově čistící peelingový gel

Čas od času mě chytne u zrcadla záchvat paniky a já začnu obličej zkoumat blíž a šílet, že se mi vyházelo neskutečně moc černých teček a jiných neplech. Bohužel než mě tenhle infarktový stav přejde, stihnu naběhnout do obchodu a zpět a pak jen bezmocně zírám na to, jakými zázraky na počkání jsem stihla vybavit svou kosmetickou poličku.
L'Oreál Pure Zone - hloubkově čistící peelingový gel

Výsledkem jedné takové nakupovací mánie byl i „Hloubkově čistící peelingový gel proti černým tečkám“ od L’Oreál. V regálu mě zaujal okamžitě – zvlášť proto, že sliboval okamžité vyčištění pórů do hloubky. Jsem typ člověka, který má tyhle reklamní hlášky na obalech velmi rád a nechává se zlákat možná až příliš často.
L'Oreál Pure Zone - hloubkově čistící peelingový gel

Rozhodla jsem se tedy gel pořídit a doma ihned vyzkoušet.
Vůně – svěží, malinko mi připomíná pánský sprchový gel. Pro mě osobně je to ale vůně příjemná.
Struktura – průhledný mléčný gel s miniaturními modrými a bezbarvými částečkami, které zároveň fungují jak jemňoučký peeling.

Použití – gel se má nanášet každý den na navlhčený obličej a jemně masírovat. Soustředit byste se měli hlavně na T-zónu, kde se póry ucpávají nejčastěji a zároveň jsou nejvíc viditelné. Určitě se snažte vyhnout očnímu okolí. Peeling by pro jemnou kůži okolo očí nebyl zrovna ideální společník. Po krátké masáži opláchněte vodou.
L'Oreál Pure Zone - hloubkově čistící peelingový gel - návod

Poznatky a zkušenosti
Peeling se používá velmi snadno a je mi na kůži příjemný. Díky tomu, že není příliš tekutý, tak mi nestéká až na krk a já můžu masírovat obličej klidně 2-3 minutky. Jemně, samozřejmě. Mám suchou pleť a po opláchnutí přípravku cítím pnutí, jako by mě gel ještě více vysušil. Po bližším prozkoumání kůže v zrcadle (hlavně nosu!) zjišťuju, že jsem od gelu nejspíš napoprvé čekala až příliš. Za jedno umytí mě černých teček rozhodně nezbavil. Zkouším jej tedy používat celý týden, vždy ráno a večer. Žádná převratná velká změna se nekoná. Jediný efekt vidím v tom, že se mi netvoří žádné další pupínky (což přikládám na vrub obsahu kyseliny salicylové), nebo se nezvyšuje množství ucpaných pórů. Ale na to, aby gel zatočil s tím, kvůli čemu jsem si jej primárně pořizovala, je příliš malý pán.

Čistící peelingový gel bych doporučila spíše pro mastnou a smíšenou pleť, která má sklon k tvorbě pupínků z ucpaných pórů. Ačkoli na akné příliš netrpím, tak i to málo, co se mi umí na obličeji „vyházet“ gel eliminoval. Nevyhovovalo mi ale vysušování pleti, které bylo dost nepříjemné – musela jsem se pokaždé co nejdřív natřít krémem.
L'Oreál Pure Zone - hloubkově čistící peelingový gel - aplikace
Gel seženete v každé drogerii nebo supermarketu za cenu okolo 149,- za 150 ml balení

Štítky