Nature Land – Müsli ovocné

Že je snídaně základ dne, to se trpělivě opakuje už malým dětem ve školce. Ale že dospělí na to někdy moc rádi zapomínají a v ranním spěchu si tak maximálně stihnou v poklusu vypít šálek kávy, o tom už se nikdo moc nezmiňuje. Výmluvy na nedostatek času nezaberou. Stačilo by si jen přivstat o chvilku dřív. Nachystání snídaně zabere maximálně jednu až dvě minutky. Vyzkoušeno na vlastní kůži. Jako ideální a rychlá varianta se nabízí instantní ovesná kaše, nebo míchané müsli, doplněné o jogurt, či kousek ovoce. Výbornou volbou je třeba ovocné müsli od firmy Nature Land. Jde o sypané nedoslazované müsli, které obsahuje spoustu sušeného ovoce a ovesných vloček.

A nebojte – rozhodně nejde o marketingový tah, kdy se na obale dočtete informaci, kterak výrobek obsahuje spoustu ovoce, ale při zahloubání se do složení narazíte na něco ve smyslu: obsahuje 0,2% sušených meruněk, nebo něco podobného. Müsli totiž obsahuje ovoce celých 35%! Objevíte tu rozinky, datle, banány, nebo třeba ony zmiňované meruňky.

Připravovat si z müsli můžete jak studenou, tak teplou snídani:

a) studená – nasypete půl šálku müsli do misky, přidáte bílý jogurt a posypete skořicí. Výborná kombinace je třeba i s nakrájeným banánem nebo strouhaným jablkem.

b) teplá – do menšího hrnce nebo rendlíku nasypte půl šálku müsli, zalejte hrnečkem vody, přidejte lžičku marmelády a vařte pár minut do zhoustnutí. Přidat můžete třeba na kousky nakrájené zavařené meruňky, nebo broskve.

Nezáleží na tom, která varianta je vám bližší – ve výsledku vám však taková snídaně dodá energii do začátku dne a nebudete díky ní celé dopoledne připomínat polospící zombie.

Tip, když vás „honí mlsná“

Známe to důvěrně všichni. Sledujete večer film v televizi a přijde reklama. A vás napadne, že byste si dali něco dobrého. Zabrousíte do spíže, a tam na vás pomrkává sáček chipsů. Odoláte? Stop! Mrkněte o pár cm vedle a namísto brambůrek si do mističky nasypte trochu müsli. Díky velkým kouskům ovoce a kukuřičným lupínkům se dá uzobávat jen tak. A na vaši linii to nebude mít takový dopad, jako kdybyste sprášili tabulku čokolády, nebo ony zmiňované oblíbené chipsy. Navíc – v případě sypaného müsli nejde ani tak o kalorickou bombu. Průměrná nutriční hodnota ve 100 g výrobku je 368 kcal. Dokonalé pro ty z nás, kteří se snaží před létem mermomocí zachránit, co se dá a přesvědčit plavky, že figura na tom nikdy nebyla líp. A mimochodem – zjistili jsme, že müsli dost chutná i křečkovi!

Složení: sušené ovoce 35%, rozinky (rozinky, rostlinný olej), datle (datle, maltrodextrin), banán, meruňky (sušené meruňky, konzervant SO2, maltodextrin), celozrnné cereálie (30% ovesné vločky, 30% pšeničné vločky), kukuřičné lupínky (kukuřice, jedlá sůl).

Müsli koupíte ve 200 g balení za 21,- v obchodech s potravinami.

Publikováno: 21. 05. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Jídlo

Autor: Drahomíra Testerová

Tagy: Nature Land