Kosmetika

Mixa – Intenzivní vyživující krém na ruce

Kdo by neznal ten divný pnoucí a šustivý pocit na rukou? Suché tlapky čas od času dokážou potrápit každého z nás. A potíže se opakují tím spíš, čím častěji přichází vaše ruce do kontaktu s odmašťujícími přípravky v domácnosti (jar, čistící prostředky, mýdlo, některé sprchové gely) a čím více pobýváte v klimatizované místnosti. Krém na ruce se tak stává nepostradatelným pomocníkem, kterého s sebou alespoň já nosím všude možně. Jeden kousek pobývá vedle monitoru na pracovním stole, další se ukrývá v kabelce, nebo postává vedle postele. Bez krému si zkrátka nedovedu svůj život představit.

 

Průšvih je, že ne všechno, co se v kosmetice tváří ohromně užitečně a převratně také svůj primární účel plní. Vždyť jak často se vám stane, že nový gel na tvář vlastně obličej ani moc nečistí, krém na nohy spíše vysušuje a z šamponu proti lupům máte posněžené ramena malými bílými tečkami?<

Proto bývám ze začátku skeptická ke všemu, co zatím neznám a nemám vyzkoušeno. Nedávno se mi dostal do hledáčku krém od značky Mixa. Kosmetika to zatím v našich končinách není příliš zavedená a jedná se o poměrně čerstvou novinku.

Mixa - Intenzivní vyživující krém na ruce - etiketa

Rozhodla jsem se tedy ze zvědavosti od Mixa vyzkoušet jejich krém na ruce.

Podle informací na obale se jedná o koncentrovanou péči s vysoce účinnými složkami v podobě glycerinu a allantoinu. Produkt by vám měl vyhovovat v případě, že trpíte na drsnou a hrubou pokožku rukou se sklonem k praskání kůže. Cílovou skupinou by měli být lidé se suchou až velmi suchou kůží.

Mixa - Intenzivní vyživující krém na ruce - obsah

A jakpak že se krém osvědčil v praxi?

Balení krému je na první pohled hezké a působí na mě dojmem výrobku z lékárny. Nejspíše díky kombinaci oranžová/červená/bílá. Víčko se otevírá snadno jednou rukou. Žádné zlomené nehty, žádné vyklouznutí z ruky a hledání tuby po všech čertech.
Krém má světlounce růžovou barvu, gelovo-krémovitou strukturu a je docela hutný. Vůně je poměrně intenzivní a připomíná mi květinový záhon u babičky na zahradě. Dokonce bych vůni přirovnala k jedné řadě luxusní značky Crabtree & Evelyn – Summer Hill. Květinová, decentní, jemná. Podle mého názoru vhodná hlavně pro ženy.
Co logicky očekáváte od krému na ruce? Že ruce promastí, nezanechá mastný nebo lepivý pocit a případně vám zhojí drobné oděrky nebo záděrky, je tak? Pokud máte v hledáčku nastaveny podobné parametry – mohl by být krém od Mixa pro vás to pravé. Všechny požadavky totiž splňuje na jedničku s hvězdičkou.

Mixa - Intenzivní vyživující krém na ruce - aplikace

Také mě těší, že ve složení nenajdete umělotiny typu „paraffinum liquidum“ (tekutý parafín), „petrolatum“ (vazelína), popř. agresivní konzervanty v podobě parabenů. Proto bych krém doporučila také jedincům s citlivou pokožkou.
Příjemně jsem byla překvapená i cenou. Za podobný krém bych si dovedla představit klidně částku atakující dvě stovky. Mixa ovšem přišla s milou zaváděcí cenou do 78,-. K sehnání je v DM drogerii nebo si ho můžete objednat zde

Štítky

3 komentářů

Klikněte a napište komentář
  • V DM se dá koupit vážně užitečná kosmetika, doporučuji se podívat také na krémy v řadě Alverde. Je to přírodní kosmetika a na suchou pokožku mám moc dobrou zkušenost.

  • Já nepracuju, tak si ani nemusím ruce vyživovat …

  • I já bych se chtěla připojit s chválou na krém na ruce MIXA. Dostala jsem ho jako dárek, a opravdu je super. Mám dost vysušené ruce, ale po použití tohoto krému jsou hned ruce hebké a hladké. Za mě tedy krém na jedničku.