Jídlo

Orion – čokoláda Studentská pečeť

Orion - Studentská pečeť - obal

Musím se přiznat, že Studentská pečeť je mojí nejoblíbenější čokoláda vůbec. Už snad od narození. Když jsem byla malá, představovala tato čokoláda luxus, který jsme si dopřávali doma tak jednou za půl roku. Pamatuji si, že pak přišlo období Milky a dalších proslulých čokolád, včetně vysokoprocentních Lindt a jiných, ale Studentská pečeť je prostě stále nejlepší. Jiné čokolády jsou také dobré, ale nejlepší může prostě být jenom jedna.

Orion - Studentská pečeť - otevření

A co mám na Studentské pečeti tak ráda?

Rozinky. To fakt můžu, vím, že si můžu dopřát rozinky jen tak. Nebo, že se vyrábí i spousta jiných čokolád, které obsahují rozinky. Dokonce si můžu koupit i jen rozinky v čokoládě. Ale ty v té Studentské pečeti jsou stejně nejlepší.

Arašídy. Taky se přiznám, že zrovna třeba to želé v čokoládě moc nemusím. Ale arašídy a právě v kombinaci s rozinkami jsou prostě perfektní. Vůbec by mě zajímalo, kdo to vymyslel, přeci jenom kombinace arašídů a rozinek není právě nejběžnější záležitostí… a o to víc mi asi chutná.

Konzistence čokolády. Nejlepší je, že nikdy nevíte, do čeho příště kousnete. Jasně, můžete čokoládu otočit a z druhé strany se to tak nějak pozná, že zrovna v tomto kousku asi bude hodně oříšků a v tom další bude jen samá čokoláda… ale mnohem lepší je naslepo se zakousnout!

Variance. Studentská pečeť samozřejmě během posledního desetiletí značně povyrostla, takže v současné době nabízí i variantu hořké nebo bílé čokolády a  nejlepší je mléčná, i když variací je mnohem víc. Sezónní, s višněmi, hruškou, třešňová, s brusinkami. Stačí si jen vybrat. Nejlepší byla zatím třešňová nebo klasika, přesně ta, co s chutí jím už dvacet let.

Orion - Studentská pečeť - obal - ochutnávání

Studentskou pečeť koupíte normálně v supermarketech, velikost je standardně 200 g, ale můžete si koupit i čokoládu v tyčince nebo sypkou Studentskou směs, záleží jen na vás. Běžná cena je kolem čtyřiceti korun, ale časté cenové akce můžete najít třeba v Kauflandu nebo dalších hypermarketech. Tak jak vám chutná Studentská pečeť? A která je vaše nejoblíbenější čokoláda?

Štítky

6 komentářů

Klikněte a napište komentář
 • Já měla Studentskou pečeť taky moc ráda.. ale…. Bohužel ze hodně změnila.Chutná mi tak tukově,už tam necítím tu mléčnou chuť jako kdysi.. Prostě je šizená a hodně.Co se týká kvality výrobků Orion je to pro mne zklamání..

 • Dobrý den. Navštívila jsem Prahu a jako vždy zakoupím několik druhů čokolády. Tentokrate i studentskou . Je výborná. Vozím ji i jako malou pozornost známým do Německa. Pochoutka. Nyní když je možno si vše koupit kdykoliv se zachce zavzpominám si na pravdivou historku z 50 tých let. Já a moje kamarádka jsme bydleli asi kilometr od orionky na vinohradech. Tam to krásné vonělo. Chodily jsme několikrát do měsíce pěšky k orionce, sedly na schody před vchodem a nabiraly do nosu tu lahodnou vůni. Bylo nám asi 10 let. Jednou nám zaměstnanec přinesl každé figurku z vánoční kolekce. To byl tedy svátek. Vidival nás tam často sedět a asi nás litoval. Naopak. To byla pohoda, nadýchali jsme se vůně a spokojeně odcházely domů. Zuby a linie neutrpela. Dnes to vypravuji i vnukům. Nejdříve mě litovali ale teď se tomu srdečně smějí a já si zachovávám tu vůni která vycházela z továrny dodnes. Někdy jdu při návštěvě Prahy zase okolo, ale bohužel už to tam nikde nevoní. Zdravím srdečně ze Saarbruckenu Hana Theis

 • Studentská pečeť nemá náhodou uvedeno složení zlatým písmem na modrém či červeném pozadí. (není téměř čitelné). Je hodně
  šizená ( množství kaakaového másla, kakaa) a je to výrazně znát i na chuti. Občas je vidět v akci a přesto příliš rychle nemizí.
  Podle mne došlo k podstatnému zhoršení asi tak před pěti lety.
  Jinak komu chutná i nyní přeji dobrou chuť.

 • Zrovna jsem si chtela pochutnat,ale po par soustech jsem ji odlozila.Mela byt s horkou prichuti,ale mam pocit ze kolem jen tak prosla.Spise chutna jako poleva.Chut znacne tukova a spise me pripomela chut cokolad z dob minulych.Ty co mely na obalu panenky.Dost jsem zklamana,dalsi sizeny vyrobek.Uz by se nad sebou meli zamyslet.

 • Já bych tento výrobek vůbec nenazýval čokoládou. Je to určitý druh tukové polevy z levných, nekvalitních surovin, spojujících ještě levnější ingredience. Pall mall chemie a palmového tuku. Studentská pečeť má jediné……pamětní jméno z dob, kdy se jiné čokolády tohoto druhu na našem trhu neprodávaly. Zajímalo by mne, kdo továrnu vlastní dnes a kdo rozhoduje o kvalitě, či spíše nekvalitě výrobků z ní. Orion je dle mého názoru chudým příbuzným a jeho výrobky lze postavit hned vedle polských „propadáků“ která vídáme nejčastěji kolem svátků i na našem trhu. Je to smutné….ale vesměs si za to můžeme sami tím, že takové jedy z chemie a palmového tuku vůbec kupujeme a zkrmujeme.

 • Dobrý den,když pominu chuť, která se nedá srovnat s chutí cca před pěti lety.Vždy jsem si ji nalámal na kostičky do misky,ale pak asi nějaký chytrák vymyslel to,že se nedá lámat na kostičky.A to byl ten důvod proč jsem ji přestal kupovat.Čokoláda se vždy lámala na kostičky.Chtěl bych vidèt toho vynálezce.